Soutěže 2012

Posvícenská soutěž - SDH Bojanovice

13.10.2012

Dne 13. října jsme vyjeli podpořit sousedy z Bojanovic na jejich tradiční posvícenskou soutěž. Pravidla soutěže se dozvídáme až na místě. - rozhazování hadic, sání, materiál umístěn na startovací čáře, mašina na základně (nenastartovaná), po provedení netradičního požárního útoku, sražení plechovek, nutno doběhnout od kádě s plným kýblem vody k nástřikové čáře a povalit plechovku. Útok mužů se rozeběhl dobře až na pár maličkostí, uklouznutí přímo u základny a povalení proudaře, který nestíhal. I přesto všechno obsadili muži druhé místo. Družstvo žen se nesešlo v plném počtu, proto jsme musely oslovit jednoho z našich mužů, obětoval se Filip, který nám nejen zaběhl spojení savic, ale také i plný kýbl vody přes celé hřiště. Dobře postavené družstvo  (ženy+muž) obsadilo první místo. A odměna ? Velké posvícenské koláče

V. ročník nočního útočení ve Velké Hraštici

8.9.2012 od 20:00 hodin

V. ročník nočního útočení ve Velké Hraštici. Ten samý den jsme večer vyrazili na noční útočení ve Velké Hraštici. Na této soutěži jsme byli poprvé a celkem na druhém nočním útočení, kdy jsme se smíšeným družstvem, absolvovali noční útočení ve Sloupu. Ve Velké Hraštici jsme opět neměli kompletní družstva, tak jsme opět doplňovali. Opět se soutěžilo na dvě kola, přičemž se ale počítal lepší čas. Před soutěží nás vypekl stroj, který nechtěl spolupracovat a ne se nastartovat a pokud ano, tak kašlal a chcípal. Pořadatelé byly uznalý a nemuseli jsme startovat jako 7 a pořadí bylo posunuto. Po demontáži svíček, sacího filtru a kontrole karburátoru se zjistilo, že závada je v zapalovací cívce, respektive v kontaktu kabelu, kdy po očištění a řádném domáčknutí se stroj opět rozezněl, kdy zvuk výfuku zněl jako rajská hudba a všem, hlavně našemu strojníkovi, spadl kámen ze srdce a dle původního plánu jsme startovali s družstvem dívek. Proti soutěžení se mohly používat čelovky a základna je v průběhu útoku osvětlena pouze světlem stroje. Naše dívky skončily na třetím místě, ale pro muže, jak okomentoval Jirka, se jednalo o tvrdou srážku s realitou a skončili na 10. místě. Jak řekl strojník "on nás vlastně stroj varoval, že nemáme chodit a vlastně vždyť jsme tady ani nebyli, běžely pouze holky".
Ve Velké Hraštici se ukázalo, že je třeba si nejdříve vše řádně vyzkoušet a připravit, pak jít teprve na "svačinu", tady spíš na večeři.

O pohár starosty okresu - SDH Davle

8.9.2012 od 9:00 hodin


V sobotu 8. 9. jsme se vydali na lov pohárů na soutěž O putovní pohár starosty okresu, který se tradičně konal na hřišti v Davli. Počasí bylo slunečné a slibovalo příjemné prožití sobotního dopoledne. Přestože někteří členové družstva předchozí noc oslavovali vstup do svazku manželského bratra z Bojanovic, tak jak slíbili dorazili na soutěž a mohli jsme postavit družstvo mužů tak i dívek. Protože stále trpíme nedostatkem běhajících členů, tak jsme museli doplnit muže o dívky a dívky o muže. A jak jsme dopadli? Přestože se na dnešní dobu jednalo o netradiční soutěž, kdy na základně je umístěn pouze stroj, voda se z kádě saje, hadice rozhazují a rozdělovač je vřetenový uzavřený, tak obě družstva skončila na druhém místě. Běžela se dvě kola, přičemž se obě kola sčítala. Během soutěže došlo k drobné nehodě, kdy náš proudař Jakub, který ještě nikdy neběžel s novým strojem, byl povalen na zem, protože neočekával takový tlak, ale přesto hrdinně srazil terč i z lehu na zádech. Jak prohlásil po dokončení prvního kola "nikdo jste mě na to neupozornil", no není nad osobní zkušenost. Osobně si myslím, že velké dík za výsledek patří našemu stroji po GO, který krásně nastartoval na kliku, skvěle sál a rychle dopravil vodu. Ostatní družstva uváděl v úžas se slovy " oni sají na volnoběh?!".
Zde bych opět rád poděkoval všem, kteří se finančně podíleli na této generální opravě.
Dívčí družstvo sklidilo také obdiv a na dotaz, kde jsme dělali nábor, velitel sboru pouze odvětil, "vyrostlo nám to".

 

 110. let sboru dobrovolných hasičů Senešnice

25.8.2012 od 13:00 hodin

Soutěž koňských stříkaček v Senešnici u příležitosti 110. let SDH v Senešnici.

Náš sbor se dne 25. 8. 2012 zúčastnil soutěže koňských stříkaček spojené u příležitosti 110. let od založení SDH Senešnice. Na soutěži se sešlo celkem 14 družstev se šesti koňskými stříkačkami. Přestože náš sbor nepřijel s vlastní koňskou stříkačkou, tak jsme vyrazili jak s mužským, tak i dívčím družstvem. Muži soutěžili se šestičlenným družstvem, které bylo doplněno o Ivet z dívčího družstva, kterou dobrovolně navrhly ostatní členky družstva za její nepřítomnosti. Start začínal z koňské stříkačky, přičemž všichni členové museli sedět na stříkačce. Naše dívky soutěžily s osmi členným družstvem, které bylo doplněno o Vaška a Jirku z mužů, přičemž Vaška i Jirku si vybraly dívky samy. A jak jsme skončili? To se uvidí po tajné disciplíně, časy obou soutěží se sčítají a jako bonus bude soutěžní otázka. Do tajné disciplíny vybraly dívky Lucku a kluci mou maličkost. A jaká byla tajná disciplína? Závodní dráha s pěti kolíky, přičemž okolo prvního kolíku se musí závodník otočit jednou, u druhého dvakrát, u třetího třikrát, u čtvrtého zcela nečekaně čtyřikrát a u posledního pětkrát. Jako cíl čekala na Lucku třetinka piva a na mne půllitr, přičemž časomíra se zastavila v okamžiku postavení kelímku zpět. Lucka hrdinně vyrazila, ale u druhého kolíku se otočila o jednu obrátku méně a musela začít zase u prvního kolíku. Já jsem vystartoval, ale u čtvrtého kolíku jsem si nebyl jistý, tak jsem udělal otáčku navíc, na což jsem byl upozorněn diváky. No, ale ten půllitr vůbec nešel dovnitř, i když jsem byl podporován diváky i starostou našeho sboru. No a jak jsme tedy skončili? Dívky skončily na třetím místě a muži na pátém místě.

O POHÁR VELITELE - SDH Velká Hraštice

28.7.2012 od 13:00 hodin

Dne 28.7. se konal již 17. ročník soutěže O Pohár Velitele Velké Hraštice. Byli jsme srdečně zváni, tak jsme v sobotu zavítali za velmi slunného počasí do Velké Hraštice. Zde na nás opět čekala doplňková disciplína a provedení požárního útoku. Celkově jsme skončili: muži - 2. místo a ženy 5. místo.

SDH NOVÉ DVORY

30.6.2012 od 12:00 hodin

Dne 30.6. jsme se zúčastnili oslav 110. let založení hasičského sboru dobrovolných hasičů Nové Dvory. Netradiční požární útok. Požární stříkačka PS8. Rozhazování hadic. Doplňková disciplína. Umístění: ženy s časem 100,7s - 3. místo, muži s časem 93,3s - 4. místo.

125. let sboru dobrovolných hasičů Davle

16.6.2012

V sobotu 16.6.2012 jsme se zúčastnili oslav 125 let SDH Davle. Program byl velice bohatý. Od 10:00 hodin bylo vítání sborů, spolků a hostů, pak následoval krátký proslov a ocenění členů sboru. Od 11:00 hodin proběhlo zahájení hasičské soutěže mezi soutěžními družstvy muži Davle, smíšené družstvo Sloupu a muži a ženy z Bratřínova. Soutěž probíhala jako štafeta, první závodník vybíhá, hází startérem, druhý valí pneumatiku projede slalom mezi kužely přes palety a zpět, třetí postaví sekeru, opírá se čelem o topůrko a otáčí se 5x dokola, pak proběhne slalom, čtvrtý závodník musí vypít půllitr piva a běží slalom zpět, pátý rozhazuje hadici, která musí protnout cíl (čtverec cca 80x80cm) a nakonec šestý vybíhá kopec, kde ho nahoře čeká střelba vzduchovkou, tři rány na tři cíle. Za každý nesplněný úkol nebo netrefený terč +5 vteřin. Jako první vyrazilo domácí družstvo SDH Davle a předvedli vzorovou ukázku soutěže. Když přišli na řadu naši muži, tak se tak zapojili, že v rámci disciplíny motanice i políbili i matičku zemi, což bylo také po zásluze odměněno. Jen vázl expůllitr, kdy jsme největší borce nechali doma, a střelba po vyfunění kopce také zaznamenala jedno minutí, ale i tak jsme dosáhli v této netradiční soutěži 1. místo.

Štafeta muži:

Jiří Bezecný - hod startérem, Roman Petrák - válení pneumatiky, Petr Čejchan -sekera a slalom, JIří Dufek - ex pivo a slalom, Jan Svoboda - rozhození hadice na cíl, Filip Jankovec - běh do vrchu a střelba vzduchovkou

Jako poslední soutěžní družstvo vyrazily naše ženy, tedy dívky. Vzhledem k hmotnosti startéru, velikosti pneumatiky a křehkosti našich dívek byly některé disciplíny obsazeny po dvojicích a Lucka se obětovala a běžela naopak dvě po sobě následující disciplíny. Jakožto jediné družstvo zastupující něžné pohlaví, neměla naše děvčata konkurenci a tak si dle pořadatelů nezasloužila 1. místo, ale pouze 3., což byla škoda, protože děvčata šla do soutěže s plným nasazením, nic neodbyla a nemohla za to, že nikdo jiný nepřijel a právě proto si zasloužila zlatý pohár.

Štafeta ženy:

Dája a Kátka - hod startérem, Ivet a Anička - válení pneumatiky, Terezka - sekera a slalom, Lucka - pivo a slalom a pak ještě rozhození hadice na cíl, Steffi - běh do vrchu a střelba vzduchovkou

Jak již bylo řečeno, muži dosáhli na 1. místo, naše ženy na 3. a to ne vinou výkonu. Jako nejzapálenější soutěžící byl odměněn Petr zlatým pohárem s 1. místem. Další ocenění bylo za nejrychleji vypitý půllitr, ze kterého byly vyloučeny ženy za třetinku piva, na které jsme však nedosáhli. Soutěž byla velmi dobře připravená a užili jsme si hromadu legrace, jen je škoda, že přijelo tak málo okolních sborů. Zde bychom rádi pochválily pořadatele SDH Davle, kteří připravili krásná ocenění spojená s darem upomínkových předmětů nejen pro sbory, jako pamětní list, plaketu čepici, a vítězné poháry, které jsme si tentokrát přivezli domů 3, ale i upomínkové předměty ke 125. letům dobrovolných hasičů v Davli pro všechny soutěžící.

Soutěž byla ukončena slavnostním průvodem městysem Davle a položení věnců u pomníku obětem světových válek. Jako doprovod hrála kapela Kudrnáči, která pak i následně hrála na hřišti a ve večerních hodinách byla vystřídána kapelou Galaxis. V odpoledním programu nechyběly ukázky hasičského útoku, jak se měnil v čase, a to útoku za pomoci koňské stříkačky klasického útoku s PS12 a nakonec rychloútok SDH Sloup se sportovní úpravou požární stříkačky. Ve večerních hodinách pak vypukl nádherný ohňostroj, který naštěstí nebyl spojen s výjezdem hasičů.

Den se opravdu vydařil, bylo krásné a velmi slunné počasí spojené s konzumací chladných tekutin, pojídání lahodných pokrmů z grilu a poslechem hudby. Prostě a krátce vydařený den.

 

110. Let Sboru dobrovolných hasičů Bojanovice

 9.6.2012

V sobotu odpoledních hodinách jsme vyrazili na 110. Výročí založení hasičského sboru v Bojanovicích. Program oslav byl bohatý.

13:00 hodin byl sraz u restaurace a vítaní hostů

13:30 odchod k pomníků, položení věnců a slavnostní pochod na hřiště

14:30 nástup družstev a zahájení soutěže ,,štafeta dvojic,, a doplňková soutěž ,,chození na chůdách,,

Sestava ženy: Iveta Svobodová, Katka Svobodová, Anička Svobodová, Lucie Čejchanová, Steffi Lagerlof

Sestava muži: Filip Jankovec, Petr Čejchan, Vašek Šťástka, Jirka Dufek, Jirka Bezecný

Psychickou podporu našim soutěžícím zajistili rodinní příslušníci a starosta sboru Jenda Svoboda a velitel sboru Pepa Panýrek.

Štafeta dvojic se běžela: se startu vyběhne závodník, oběhne kužel a vrací se zpět, pak vybíhá dvojice jeden rozhazuje hadici a připojuje k hydrantu, druhý připojí proudnici na hadici a natáhne, společně obíhají kužel a vrací se zpět, následně vybíhá druhá dvojice oběhne kužel, jeden bere proudnici a běží k hydrantu odpojuje proudnici od hadice a hadici od hydrantu, druhý smotá hadici a dobíhá do cíle. Pokusů na tuto štafetu byly dva a časy se sčítaly. Výkony obou našich družstev byly výborné, ale i přesto jsme šli na doplňkovou soutěž, kde jeden z týmu měl ujít 25 m na chůdách. Za ženy šla Stefi a za muže Jirka Bezecný oba to zvládli na jedničku.

17:00 hodin následovalo vyhlášení výsledků

Ženy se umístily na krásném a překvapující 1. místě a muži na krásném 2. místě.

Na závěr následovala volná zábava, kde se jen slavilo a pilo šampaňské z vítězného poháru.

 

V. Noční útočení v JZD - Sloup

26.5.2012

V sobotu 26. 5. jsme se zúčastnili nočního útočení pořádaného SDH Sloup v areálu bývalého JZD ORION DAVLE se sídlem ve Sloupu. Přestože jsme původně avizovali, že se tohoto útočení nezúčastníme, tak jsme se tři dny před závodem na běžném tréninku domluvili, že nakonec půjdeme a to se smíšeným družstvem mužů a dívek, které se nově přidaly k našemu sboru.

Složení soutěžního družstva:

Velitel a koš: Filip Jankovec
Strojník: Roman Petrák
Savce: Jiří Bezecný
Hadice B: Dája Hrabětová
Rozdělovač: Pavel Kohák ml.
Levý proud: Tereza Plochová
Pravý proud: Iveta Svobodová
Psychická podpora: Katka Svobodová, Jiří Dufek a Vašek Šťástka.

Přestože se při našem příjezdu pořadatelé divili, s jakým družstvem jsme přijeli, pro naše dívky to byla první soutěž (před soutěží si to zkusily na dvou trénincích), sklopné terče viděly poprvé v životě, tak si myslím, že výsledek byl pro všechny překvapující, ale k tomu až později. Názory před nočním útočením byly smíšené, jedni nás varovali a druzí, že to tak hrozné není. Naštěstí jsme se nakonec přiklonili k názoru těch, kteří se útočení již zúčastnili a měli názor, že to „tak hrozné není“. Měli pravdu a jsem osobně moc rád, že jsme jeli. Na soutěž přijelo 23 soutěžních družstev. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, stříkačky bez úpravy a s úpravou. Jako první vyrazilo k útoku družstvo Sloup „A“ a ani jeden ze dvou pokusů se jim nezdařilo úspěšně dokončit. Čímž zajistilo, že žádné z pozvaných družstev neskončí jako poslední (hrdinský to čin). Pak následovaly ženy ze Sloupu, tedy dorostenky, kterým se první pokus také nezdařil, ale ve druhém pokusu dosáhly na první místo s časem 22,57 s. Naštěstí v kategorii žen byly pouze tři družstva, takže všechna družstva v kategorii žen získala medaili a nemusela se obětovat jako Sloup „A“. Naše pořadové číslo bylo 22 a soutěžili jsme v mužské kategorii 1 200 ccm a jak jsme dopadli? Náš čas byl 31,04 s., což bohužel stačilo pouze na 4. místo z 10 družstev a v celkovém pořadí 9. z 19.

PPS – 1 200 ccm muži

1. SDH Jíloviště 25,47
2. SDH Suchdol 28,77
3. SDH Lhota 29,53
4. SDH Bratřínov 31,04
5. SDH Davle 34,23
6. SDH Mníšek 36,33
7. SDH Suchdol 44,77
8. SDH Radějovice 45,46
9. SDH Hvozdnice 50,63
10. SDH Cholupice N

PPS nad 1 200 ccm muži

1. SDH Jirčany 18,62
2. SDH Jablonná 18,65
3. SDH Čisovice 20,55
4. SDH Křížový Újezdec 22,93
5. SDH Chýňava 23,98
6. SDH Želízy 33,88
7. SDH Želízy 33,88
8. SDH Psáry 48,29
9. SDH Sloup N

Ženy
1. SDH Sloup 22,57
2. SDH Cholupice 46,71
3. SDH Psáry 01:07,61

Jak zhodnotit celý večer? Očekávali jsme návrat do půlnoci, ale přijeli jsme v půl třetí ráno. Chtěli jsme Noční útočení přežít a skončili jsme na 4. místě z 10. Atmosféra super, moderátorovi se zastavila pusa, jen když osobně běžel útok. Hudba a občerstvení super, snad jen Plzeň kdyby byla. Počasí nádhera, ve 3 hodiny ráno bylo 7,8°C prostě opravdu povedená akce. Takže jak bylo řečeno v české komedii století „ Je čas skončit, bude mi smutno přátelé, … Za rok na Ydyxeb“, tedy ve Sloupu na nočním útočení.

  

Okrsková soutěž - I. kolo požárního sportu

5.5.2012 od 9:00 hod.

Konečně je tady nová dlouho očekávaná sezóna závodů v požárním sportu. První závod se letos konal dne 5. května ve Hvozdnici, kde jsme se s časem 25,55 umístili na 3. místě. Soutěžilo se na místním fotbalovém hřišti a to dle pravidel požárního sportu. Celkem se sportovního klání zúčastnilo 6 družstev mužů a 5 družstev žen. Počasí bylo objednané naprosto ideální a tak se soutěž náramně vydařila. Doufáme, že s podobnými výsledky absolvujeme i další letošní závody :-)